Arūnas Jonuškis
Klubo "Kelias į save" vadovas
Joga – daugiau nei fiziniai pratimai
Joga gali praktikuoti visi, bet ne kiekvienas randa šį kelią. Dažnas net nesusimąsto, kad tai gali pastūmėti jį tolimesniems dvasiniams ieškojimams. Kiti galvoja, kad norėtų, bet nesugebėtų, nes jų įsivaizdavimu joga - reiškia susukti savo kūną įvairiomis įmantriomis sunkiomis pozomis. Manau, kad pastaruoju metu vis populiarėjanti joga nėra vien tik fiziniai pratimai. Galima užsiimti žymiai gilesne joga, paremta skirtingų energijų bei būsenų pajauta bei jos valdymu. Tai padės iš esmės save keisti, kurti save naują. Nauja energija, nauja būsena – naujas žmogus. Naujas žmogus – naujas gyvenimas, naujas likimas.
Norų - iliuzijų protas
Gimstame tobuli. Kūdikio, vaiko būsenoje talpiname viską, pasitikime, priimame, išgyvename besąlyginę meilę, ramybę, džiaugsmo, palaimos būseną. Laimingi tiesiog kad esame. Vaikas turi prigimtinę buvimo čia ir dabar būseną. Bet deja tai greitai pamirštame… Minčių, nesibaigiančių norų pasaulis, mus įtraukia į savo iliuzinį pasaulį, kur prarandame savo dvasią…
Mokykla, tėvai, televizija, universitetai, draugai mus programuoja kitaip, jie moko norėti. Norėti daug… Daug daiktų, įmantraus maisto, pramogų, aukštos visuomeninės padėties. Taip nuo pat vaikystės pratinami norėti daugiau ir daugiau. Trokšti, norėti nėra blogai. Visi norime kažko. O tai stipri varomoji jėga. Tik ar tie troškimai tikrai mūsų esmės?... Gal jie mums tik primesti iš išorės?
Žmogus labiausiai trokšta būti laimingas. Bet dažniausiai tai daroma, siekiant materialaus. Daug turėsiu, pasieksiu, padarysiu karjerą – tikrai būsiu laimingas. Taip kuriamas gyvenimo scenarijus. Ir jį rašo ne kas kitas, o vis norintis daugiau norų – iliuzijų protas. Tai gimdo siekimą, kad viskas būtų pagal jį. Bet koks nukrypimas nuo scenarijaus kelia viduje siaubingą sumaištį, kuri ir sąlygoja mūsų fizinę ir dvasinę sveikatą.
Rytuose tai vadinama “iliuzija, Maja”. Tu laimingas gali būti tik tada, kai išmoksti paleisti iliuzijas ir priimti gyvenimą tokį, koks jis tau duodamas. Aišku, kad mes visada turėsime ir turime turėti norų, planų. Bet būna taip kad ne visada jie realizuojasi, pildosi. Ir vietoje aklo įsikabinimo išmokime įsiklausyti į situaciją. Gal dar neatėjo laikas? O gal aš dar neturiu pakankamai išvystęs tų savybių, kurios ‘Tai’ pritrauks į mano gyvenimą? “Suglamžykime” kaip popieriaus lapelyje užrašytą norą, paimkime kitą lapelį ir užrašykime naują savo planą. Mes tik laimėsime, taip tapsime lankstesni. (...)
Arūnas veda užsiėmimus, skaito paskaitas daugelyje Lietuvos miestų. Susitikimų grafiką rasite čia: