Stilius Dana

Pavadinimų daug - esmė ta pati. DANA - kas tai?

Jeigu kažkas atranda būdą kaip pagerinti savo sveikatą, ar netgi sugalvoja tam tikras priemones, metodus gelbstinčias ir kitiems tai drąsiai gali tas priemones pavadinti savo vardais. Vistiek tai bus tik asmeninė patirtis. Klaidos čia nebus, kas tinka vienam didelė tikimybė, kad netiks kitam. Vienintelis metodas, turintis tūkstantį vardų yra vienas ir tas pats - tai savivoka. Galime užtepti tepalo ant skaudančios vietos, ar įbesti adatą į meridianą, tačiau pašalinsime tik simptomus, priežasties galime ir nepamatyti. Egzistuoja tik vieni, bendri principai kuriais gyvuoja visata, gamta, gyvūnai, daiktai ir žmogus. Indusai šiuos kertinius gyvybės egzistavimo stulpus pavadino Dharmomis. Žinant tokią informaciją, galima įkurti mokyklą ir pavadinti ją savo vardu, deja dharmos nuo to nepasikeis. Taigi, kada manęs klausia "O kokia jūsų Joga?", aš atsakau , kad joga man viena. Jei principai, dėka kurių mes egzistuojame vieni ir tie patys, tai ir joga tik viena. Faktas, skirtingos tautos savo laiku, turėjo tik jiems būdingų bruožų ir dėl to surado savo būdus kaip pažinti dharmas. Mes lygiai tokia pat tauta, savo laike su savo įpatumais, globaliai besivadinanti Vakariečiais turime taikyti sau veikiančias priemones. Čia ir atsiranda išminties kelias, kurį galima pavadinti DANA (DANA verčiasi kaip išminčius iš Kazachu kalbos), išminties keliu ar dar kaip nors panašiai, esmė nepasikeis. Nuostabi praktika yra Joga atkeliavusi iš indijos, nuostabus stilius Ci-gun atkeliavęs iš Kinijos, tačiau tai ką mes matome kaip galutines formas asanose (kūno pozose) arba meridianuose (energetiniuose kūno žvaigždynuose) yra ilgų ieškojimų rezultatas. Tam kad "įeiti" į asaną rekia išvystyti pojutinį kūną, tai yra - pradėti jausti save. Praktika rodo, kad žmonės smarkiai klysta manydami , kad žinojimas ir jutimas yra sinonimai. Priešingai - tai du skirtingi dalykai. Galima perskaityti straipsnį ir viską žinoti apie Joga, tai yra žmogaus ir visatos funkcionavimą, tačiau atsikelus iš lovos nueiti pas daktarą ir rimtu veidu paklausti, kas man čia skauda, ten viduje? Taigi išmintingas visada stebės pasaulį ir save, bandys prajausti, o žinantis turės informaciją kuri nesusijusi su tiesioginiu jutimu. Žinantis - miręs, sako rytuose.

Malonumai valdo mus! Kaip atrodo DANA praktika?

Jeigu sąžiningai stebėsime save, pamatysime, bet kokiam veiksmui gyvenime reikalingas stimulas - malonumas. Malonumai būna įvairūs - nuo kūniško malonumo, iki malonumo kam nors padėti ar pasijusti protingu. Visa kita alternatyva veda žmogų į destrukciją. Pasikartojimai, metodai, taisyklės, žinios veikia priešingai, - sendina ir neskatina gyvybinių procesų. Malonumo buveinė yra mūsų pojučiai, kitaip tariant, jausdami mes gyvename, kuo didesnė mūsų pojučių paletė, tuo turtingesnis mūsų gyvenimas. Išmintingi ir patyrę žmonės pastebėjo, kad pojučius galima sėkmingai lavinti, ne tik tenkinti, iš čia ir kilo visos savirealizacijos praktikos.




























Viskas labai paprasta. Atsikėlę ryte, neskubėkite šokti iš lovos, prisiminti darbus, galvoti.. Kūnas pats padiktuos jūms veiklą, - pradėsite ražytis... Tai pati natūraliausia būsena kokia tik gali būti. Ryte kūnas bunda, kaip ir gėlės žiedlapiai, taip ir žmogus - atsiveria. Kabinkitės už rąžulio pojučių ir tiesiog leiskite kūnui judėti, susisukinėti taip kaip jam "patinka". Kas yra ražulys? Naktį kūnas miega ir yra giliame užsivvėrime, tokį užsivėrimą kiniečiai priskyrė IN fazei. Ryte IN pereina į JAN fazę - atsivėrimą, kūnas atsiveria - bunda. Naturaliai mūsų Či (gyvybinė energija) persilieja į JAN meridianus, juose vyksta aktivacija, kuri ir pasireiškia rąžuliu. Kinai tokį pojūtį išlavino ir sukultūrino bei davė pavadinimą - ČI-GUN (gyvybinės energijos valdymas).

Ilgainiui žmogus pradeda ne tik rąžytis rytais, kultivuoja šituos pojučius įvairiose situacijose - treniruotėse, eidamas, dirbdamas, kalbėdamas, valgydamas ir pan. Praktikuodamas žmogus pastebi, kad energija, teikianti jam gyvybę ČI tiesiogiai susijusi su žmogaus funkcijomis. Ji gali vesti mus į dinamiką, pasyvumą, linksmumą, darbingumą ir t.t. Taip pradėdamas skirti šios energijos kokybinius skirtumus žmogus pradeda manipuliuoti savo pojučiais kūne, emocijose, išoriniuose reiškiniuose. Atsirandus detaliems pojučiams susiformuoja meridianai - vidiniai žmogaus gyvybinės energijos žvaigždynai. Suaktyvinus vieną ar kitą žvaigždyną - meridianą, praktikuojantis gali pats nepastebėti kaip kūnas susisuks į tokią pozą, kada judėti nebėra kur - būtent tai indusai ir pavadino Asana (patogi kūno pozicija). Iš šono stebintis tada gali pasakyti, - tai (pvz.) "lotoso" poza (padmasana). Taigi asanos jogoje yra ne kas kita kaip malonumo dėka pasiekta sudėtinga poza.





















Kadangi viskas šiame pasaulyje yra tampriai susiję, tai bet kokia sudėtinga, tačiau patogi poza jūsų kūnui praplečia ne tik įprastinio kūno ribas, bet ir "išorinio kūno" erdvę. Taip, malonumo vedami, vis labiau jausdami savo vidinį kosmosą mes praplečiame ir savo išorines ribas, kuriose mes jaučiame… Ką? - malonumą! Tokiu būdu, be jokios mistikos, pažindami save, matydami tokius pačius procesus kituose žmonėse, gamtoje, suvokiame ir jaučiame viską kaip vieną. Pasaulis ir mes tampame neatskiriama dalimi, o jo įvairovė mus džiugina kiekviena savo smulkmena ir mes vėl tampame vaikais.  


Dažniausiai užduodami klausimai

Kas yra joga?
Joga - tai įrankis padedantis pasiekti darną, būseną kada adekvačiai jaučiame save ir mus supantį pasaulį bei harmoningai jame veikiame.

Kas yra Dana, kuo ji skiriasi nuo kitų stilių?
Bėgant laikui žmogus, jo aplinka keičiasi, ir tai kas žmogų atvesdavo į palaimą prieš 500 metų, šiandien taps kliūtimi, jei mes praktikuosime taip, kaip tada. Nors iš pirmo žvilgsnio žmogus mažai keičiasi, tačiau mūsų protinė veikla, fiziologija, įpročiai, gyvenimo stilius - kinta, o tai tiesiogiai atsiliepia savirealizacijos praktikoms. Dana stilius moko reaguoti į realybę adekvačiai, į tikslą eiti tiesiausiu keliu, atsakyti į aktualiausius klausimus betarpiškos pajautos keliu.

Kas gali lankyti užsiėmimus?
Dana - atsinaujinančio žmogaus stilius, todėl čia nėra pažengusiūjų ir pradedančiūjų, jį gali praktikuoti visi - tiek jauni, tiek vyresni, nepriklausomai nuo lyties ar įsitikinimų.

Ką reikės daryti užsiėmimų metu?
Užsiėmimų metu darysime nesudėtingus fizinius ir kvėpavimo pratimus, kurie padės geriau prajausti savo kūną, gerins emocinę būklę, ves prie savivokos.

Kokia nauda iš šių užsiėmimų?
Sveikata, energija, darbingumas, gyvenimo kokybės pagerėjimas - tai tik keletas Dana jogos praktikos poveikių. Svarbiausia, kad palaipsniui susipažinsite su savo kūnu ir pojučiais jame. Tapsite savęs šeimininku.

Ką reikia atsinešti į užsiėmimus?
Gerą nuotaiką ir judesių nevaržančią sportinę aprangą.